Зі святом, мамо: захоплива історія Дня матері
Мама – найрідніша у світі людина, яка зрозуміє, надихне й розрадить у важку хвилину. Спеціально для того, щоб вшанувати й возвеличити роль мами у житті кожної людини, створили ніжне та світле свято, яке відзначають вже понад 100 років.
День матері ніколи не має сталої дати, однак традиційно святкується у другу неділю травня. У 2021 році свято припало на 9 травня. Цей день не скований жодними кордонами й вітати у нього треба не лише тих жінок, які вже відчули радість материнства, а й тих, хто в очікуванні появи малюка.
Також читайте Подарунки на День матері: 10 небанальних варіантів, які зворушать матусю
День матері: історія свята
Вшановування матері має довгу й давню історію. Про це розповідають різні знайдені артефакти та статуетки, які своїми обрисами нагадують образ жінки-матері. Однак, офіційно свято почали відзначати у США. До заснування цього особливого дня мають причетність декілька жінок.
Першою, хто подумав про необхідність заснування дня, який символічно об'єднував би усіх матерів у боротьбі за мир, стала активістка Джулія Ворд. У 1872 році американка влаштовувала мітинги, але владні структури не вважали за потрібне дослухатись до жінки.
Джулія Ворд / Фото Вікіпедія
У 1907 році, аби вшанувати власну матір, яка померла, продовжила доводити державним структурам необхідність цього свята Анна Джарвіс. Її мати, Енн Марія Джарвіс, була відомою борчинею за права жінок й дуже надихнула своїм прикладом доньку. Замість масових демонстрацій, Анна писала приватні листи усім державним службовцям та чиновникам.
Її зусилля закінчились успіхом, бо у 1910 році у штаті Вірджинія вперше офіційно відсвяткували День матері. Через чотири роки Вудро Вільсон, президент США, запровадив офіційне святкування Дня матері у другу неділю травня у всій Америці.
Святкування Дня матері у різних країнах
Жителі Японії намагались святкувати День матері з 1931 році. Тоді вони пов'язали День матері із Днем народження імператриці. Однак, довше одного року традиція не протрималась. Зараз японці все ж дуже стараються притримуватись звичаю і як більшість країн світу дарують своїм матерям квіти у другу неділю травня.
У США і багатьох країнах Європи у цей день прийнято дарувати мамам гвоздики. Червоні квіти діти несли живим матерям, а якщо рідної людини вже не було у живих, то на її могилу приносили білі гвоздики.
Як святкують День матері у різних країнах / Фото Pixabay
В Австралії вшановують не лише тих жінок, які народили дітей, а й тих, хто просто їх виховує –вихователів й опікунів. Також, зранку усі австралійські діти біжать на кухню й готують своїм матусям святковий сніданок, який їх дуже потішить.
У Фінляндії День матері є дуже популярною і шанованою подією. Недарма, ця країна була визнана найсприятливішою для материнства в Європі. Це свято тут вважається вихідним й у нього фіни нагороджують матерів державними орденами. До слова, спеціально для фінських мам був виведений новий сорт троянд, який і назвали у честь цієї світлої події.
Хто ж як не італійці знають, як догодити матері у її день. Мама в Італії – це безсумнівна глава сім'ї і найважливіша людина для кожного. На День матері італійські матусі вирушають у ресторан, де діти обдаровують їх красивими подарунками і квітами.