Зимове сонцестояння відбувається кожного року. Залежно від календаря, воно випадає 21 (частіше) або 22 грудня. У 2020 році для України точний час цієї події - 21 грудня о 12:02.

Також читайте День зимового сонцестояння 2020: коли очікувати найкоротшого дня в році

Із зимовим сонцестоянням наші пращури пов'язували багато звичаїв та обрядів, наділяли цей день магічним сенсом і вважали, що він є початком Нового року.

Традиції на День зимового сонцестояння

Перш за все, наші предки асоціювали зимове сонцестояння з вогнем. Вважалось, що у вогнищі обов'язково повинен бути дуб, так як це космічне дерево й він приносить в оселю здоров'я, силу духу й добрі надії.

За традицією, в цей день ворожили на щасливе майбутнє. Саме через відкриття потужних енергетичних порталів, в день зимового сонцестояння можна було дізнатись щось нове. Радилось відпусти минуле і сміливо крокувати вперед.


День зимового сонцестояння – традиції

Період зимового сонцестояння є однозначно найкращим часом для прибирання. В цей день за традицією викидали непотрібні речі. Позбудьтесь мотлоху, щоб впустити більше чистої енергії та сили Сонця.

Під час зимового сонцестояння у кельтів було заведено прикрашати оселю ялиновими гілками або ж прикрашати головну красуню оселі – ялинку. Також, за звичаєм, дітям дарують солодощі, адже подарунки – невід’ємна частина будь-якого свята.

Обряди в День зимового сонцестояння

Предки в давнину вірили, якщо дотриматися всіх традицій цього дня – рік буде вдалим. Від початку зимового сонцестояння сонячна і земна енергії надзвичайно могутні.

Одним з давніх ритуалів кельтів є написання списків. Його зазвичай проводять зі сходом сонця, щоб залучити в життя чисте і прекрасне.

Для ритуалу треба взяти два чисті аркуші. На одному аркуші напишіть те, чого хочете позбутися, і одразу спаліть його. На іншому аркуші напишіть усі свої цілі і мрії. Зберігайте цей список до кінця 2020 року, викреслюючи те, що здійсниться.


День зимового сонцестояння обряди

Залучити успіх до себе і посприяти тому, щоб всі починання складалися успішно, можна за допомогою спеціального ритуалу. Для обряду на успіх знадобиться стакан з водою. Налийте питну воду в склянку ще до заходу сонця і поставте поруч з вікном.

Після того, як настане вечір, заговоріть воду таким чином: "Вода силу Сонця в себе ввібрала, мені її подарує. Сонце більше світити почне – моя удача прибуватиме. Ніч на спад – невдачі геть". Заговорену воду слід випити відразу ж після ритуалу.

Що не можна робити на День зимового сонцестояння

  • Не можна порушувати Різдвяний піст.
  • Не одягайте сьогодні брудний одяг та не проводьте час у неприбраній оселі.


Зимове сонцестояння 2020: що не можна робити

  • В день зимового сонцестояння не можна залишатися одному вдома. Проведіть цей час в колі сім'ї, друзів чи близьких.
  • В цей час не можна відмовляти, коли у вас прохають допомоги.