В українській християнській культурі Архангел Михаїл вважається одним із найшанованіших святих. У народі Михаїла називають "боронителем неба" та "небесним командиром". До слова, Архистратиг є покровителем столиці України – Києва, й саме його зображено на київському гербі.

До речі Ера Водолія: чого очікувати всім знакам зодіаку у новій астрологічній епосі

Михайлове чудо-2021: історія свята

Згідно з переказами, християнин Архип мав доньку, яка одного разу важко занедужала. Бажаючи врятувати дитину, чоловік привів дівчинку до джерела, яке було неподалік від античного міста Ієраполя. Коли Архипова донька вмилась водою, то дивом зцілилася. На честь такого вдячний батько вирішив збудувати церкву й присвятив її Архангелу Михаїлу.

Історія свята Михайлове чудо 2021
Історія свята Михайлове чудо 2021

Проте місцевим ідолопоклонникам не сподобалася ідея зі спорудженням храму біля джерела, тож вони вирішили знищити святе місце. Язичники об'єднали дві гірські річки і хотіли направити потік води прямісінько на храм. Тоді Архип почав молитися Михаїлу і Архангел з'явився на землю. Він вдарив мечем по горі, утворивши в ній ущелини і відвів воду.

Служителі церков часто згадують цю історію, як приклад сильної віри і спасіння. Архип поклався на Господні сили й через це Бог захистив його і споруджений храм.

Що не можна робити на Михайлове чудо-2021

  • У свято суворо забороняється працювати на землі. Вірили, якщо збирати урожай на Михайлове чудо, то наступного року збирати буде нічого.
  • Не сваріться ні з ким і не провокуйте конфлікти, адже так можна розгнівати святого Михаїла. У цей особливий день навпаки було сприятливо помиритись з тим, з ким у вас зіпсовані стосунки.
  • Не сумуйте. На Михайлове чудо люди завжди веселились й ходили у гості.
  • Не можна лаятись.