Початок церковного індикту: що це таке і що не можна робити у свято

14 вересня 2021, 07:20
Читать новость на русском

14 вересня у християнському календарі відзначено по-особливому, адже у цей день православна церква і її парафіяни святкують початок індикту. По-іншому свято також називають початком церковного року, або новоліття. Що таке православний індикт, як його відзначають і що не можна робити у подію – дізнавайтесь далі.

У лоні церкви 14 вересня вважають першим днем нового церковного року. За ідеєю, це свято присвячене початку Нового літа від часу Створення світу. 

До слова Вересень-2021: скільки вихідних українці отримають у першому місяці осені

Що таке індикт?

Назва церковного новоліття, тобто "індикт" з латинської означає "проголошення" або ж "податок". Спочатку індиктом називали документ римських імператорів, який використовували під час збору податків. Візантійські митарі під індиктом розуміли 15-річний період обчислення данини. Офіційною датою числення за індиктами вважають 1 вересня 312 року, коли Візантією керував імператор Діоклетіан.


Індикт: що це таке

У подальшому розвитку суспільства, індикт почав означати 15-річний період і його перший день. Люди звикли до такого літочислення й почали використовувати його у звичайному житті, кожних 15 років очікуючи нового індикту. До слова, такий початок року у вересні притаманний лише у церков східного обряду. 

Що не можна робити у церковний індикт

  • У день церковного індикту заборонено злитись і тримати в голові негативні емоції. Уявіть, що все зло – це важкий і непотрібний камінь, який ви несете. Відпустіть усе нехороше й життя налагодиться.
  • Сьогодні краще не давати іншим обіцянок. Обставини у майбутньому можуть бути непередбачуваними, тож зважайте на це.


Індикт: що не можна робити у свято

  • Не лайтесь і не кричіть ні на кого.
  • Не ходіть на вечірки. Краще проведіть свій день у тиші і гармонії. Спокій дозволить вам налаштуватись на добро і дасть мотивацію рухатись уперед.