У світі існує сила-силенна різноманітних різдвяних традицій, адже кожна культура відрізняється від іншої. Редакція Traditions 24 зібрала для вас підбірку неординарних звичаїв різних країн, які стосуються відзначання Різдва.

До теми Коляда 7 січня: найкращі колядки для дітей українською мовою

Дивні традиції країн світу

До церкви на роликах!

Традиційно, на Різдво заведено відвідувати святкову месу у церкві. Однак, тільки в Венесуелі є дивна традиція їхати на Службу Божу на роликах. Для масового забігу на роликах влади навіть перекривають в містах автомобільний рух.


Дивні традиції країн світу на святкування Різдва

За курячими крильцями!

В Японії не дуже прийнято відзначати Різдво – християн там мало. Однак в 1970-их роках, мережа ресторанів швидкого харчування KFC провела для японців дуже ефективну рекламну кампанію, за підсумком якої в країні з’явилася традиція масово ходити на Різдво за відром курячих крилець в найближче відділення відомої фастфуд-мережі.


Дивні традиції святкування Різдва – Японія

Прикрасити будинок дивною фігуркою!

Зазвичай для різдвяного вертепу використовують фігурки ангелів, пастухів і, звичайно, немовляти Ісуса. Однак в Каталонії прийнято ще ставити в куточку маленьку фігурку людини, яка справляє нужду. Каталонці вірять, що така фігурка приносить щастя.


Дивні традиції Різдва Каталонія

Зігрітися монітором!

У жителів Нью-Йорка мало варіантів, щоб влаштувати в своїх багатоквартирних будинках справжній різдвяний затишок. Тому люди роблять, що можуть: наприклад, з 1966 року в Нью-Йорку з'явилась традиція замінювати справжній камін відео на моніторі телевізора.


Традиції Різдва за кордоном

Замінити ялинку фруктами!

В Індії місцеві християни замінюють справжні ялинки фруктовими. Такі різдвяні деревця роблять з бананів, манго та інших фруктів.


Традиції Індії – Різдво

Ховати мітли!

У Норвегії досі існують дивні традиції, натхненні стародавніми забобонами. Багато норвежців у Святвечір ховають свої мітли, перед тим як засинати. За стародавними легендами, народ Норвегії вірить, що злі духи та відьми повертаються на землю напередодні Різдва. Отже, за повір’ям, якщо сховати віники та мітли, то можна залишити відьом і злих духів без транспорту. А так, вони не зможуть робити свої темні справи.


Найдивніші різдвяні традиції у Норвегії