Чистий четвер є першим з трьох днів, які ще називають "Велике тридення". У цей день Ісус Христос встановив Таїнство Євхаристії на Таємній Вечері, а також був зраджений своїм учнем Юдою й заарештований первосвящениками.

Також читайте Картинки-привітання з Чистим четвергом: найкращі листівки зі святом

Традиції Чистого четверга-2021

Чистий четвер таке ж давнє свято, як і Пасха. Звичаї цього особливого дня формувались століттями й проходили крізь український народ, отримуючи його унікальні риси. У храмах на Чистий четвер відбуваються святкові богослужіння, де священник читає 12 Страсних Євангелій. Цього дня кожен вірянин має полишити всі свої тривоги, злість і негативні думки, аби зустріти свято з чистою душею.


Традиції Чистого Четверга

Обов'язковою традицією на Чистий четвер є відвідування церкви. Вважають, якщо усі члени родини побувають на Службі Божій, то весь рік вони не знатимуть горя й житимуть у злагоді. Під час Літургії потрібно висповідатись і покаятись у всіх своїх провинах, щоб очистити душу.

Також Коли Великдень 2021: дата свята й традиції

Важливо не приховати жодного гріха, адже тоді уся сповідь буде марною. Згідно з церковними правилами, якщо ви так зробите, то потім отримаєте покарання від Господа, бо насмілились його обманути.


Традиції Чистого Четверга

Також корисно принести в будинок свічку, яку ви тримали на церковної літургії – вона здатна очистити енергетику будинку, особливо її сила зростає в Чистий четвер.

Цього дня прибирання оселі має сакральне значення. Наші предки вважали: у кого в Чистий четвер в будинку бруд, то і увесь рік він проведе в сварках. Також і говорили, як на Чистий четвер є вдома – так буде і у житті.

Тож, варто зробити генеральне прибирання будинку, зайнятись пранням речей, і доглянути за присадибною ділянкою, якщо вона у вас є. Окрім цього, з Чистого четверга до Страсної п'ятниці не варто залишати невимитий посуд і замочену, але не випрану білизну.

Обряди на Чистий Четвер-2021

Багато століть тому наші предки чекали на цей день, щоб здійснити різні обряди, які зміцнювали сімейний добробут та здоров'я всіх членів родини на цілий рік.

Перше, що треба зробити у цей день – це помитись. Правила кажуть, що вмиватись треба до сходу сонця. Колись процес фізичного очищення супроводжували різними ритуалами: від обрізань волосся дівчат і хлопців – до різних закликань та пісень.


Чистий четвер 2021: обряди

Вірили, що срібло у цей день дарує молодість, тож можна кинути будь-який срібний виріб у воду, якою будете вмиватись, й таким чином подарувати своїй шкірі молодший вигляд.

Чудодійними властивостями на Чистий четвер володіє сіль, з якою теж пов'язано багато обрядів. До прикладу, після купання члени сім'ї повинні кинути жменю солі до горщика, щоб вона захищала будинок від злих сил на майбутній рік. Для збільшення сили її запікали в печі або освячували в церкві.


Обряди на Чистий четвер

Так як вода – символ чистоти й відіграє надзвичайно важливу роль у цьому святі, то не можна просто так її виливати. Таке правило особливо стосується до брудної, вже використаної води. Не виливайте її під дерева, кущі чи квіти, адже після прибирання у ній накопичилась уся негативна енергетика, яка може вбити рослину.

Що не можна робити на Чистий четвер

  • Не можна що-небудь позичати і віддавати з дому в цей день – так ви віддасте свій достаток і спокій.
  • Не піднімайте у цей день гроші з землі – вони принесуть хвороби.
  • Не сваріться ні з ким біля водойм. Ви можете отруїти їх своїм негативом.
  • Не пийте і не їжте з брудного посуду на Чистий четвер – це призведе до великої біди зі здоров'ям.
  • Не вживайте м'ясних та молочних продуктів і яєць. Пам'ятайте, що зараз суворий піст.
  • Не сумуйте цього дня.