Година Землі – це міжнародна екоакція, яка була започаткована у 2007 році, а створення цієї події ініціював Всесвітній фонд природи WWF, який розташовується в Австралії. Стурбувавшись станом навколишнього середовища, фонд таким чином захотів привернути увагу суспільства до проблем зміни клімату.

Також читайте Перехід на літній час: коли в Україні переведуть годинники на годину вперед

Коли вимикати світло в Годину Землі

Вже за традицією, Годину Землі відзначають в останню або передостанню суботу березня. Цьогоріч свято припало на 27 березня, а точний час, коли його відзначали в Україні – з 20:30 по 21:30 за київським часом. Для того, щоб підтримати акцію, усіх закликали вимкнути світло й усі електронні прилади, адже саме увечері споживається найбільша кількість електроенергії.

Коли година землі
Година Землі: коли вимикати світло

Також ця подія має ще інше значення. Організатори з фонду WWF гадають, якщо акція згодом стане глобальнішою і поширенішою, то з космосу можна буде побачити, як вогні на вечірній стороні Землі згасають. Це повинно символізувати первозданну Землю до втручання людини.

Згідно з даними WWF, до першої акції, яку провели у 2007 році, долучились понад 2 мільйони жителів Сіднея. Така усвідомленість жителів Австралії лиш довела світові, наскільки важливо дбати про свою планету й пам'ятати, що ми є її жителями. Тому, в 2011 році Годину Землі вшанувало вже 2 мільярди людей й 135 країн.

Що роблять на Годину Землі

Окрім вимкнення світла, на Годину Землі також прийнято читати книги про екологічну тематику, займатись йогою, готувати вечерю з органічних продуктів й їсти її при свічках.

Коли Година Землі
Коли Година Землі

Цьогорічною темою Години Землі Україні було збереження старовікових лісів. Вбачаючи величезну проблему у вирубці українських лісів, під час проведення екозаходу WWF-Україна відкрила національну кампанію зі збору голосів на підтримку найстаріших лісів нашої країни.