У 2021 році католики відзначатимуть світлий день Благовіщення Пречистої Діви 25 березня. Це свято має особливе чільне місце з-поміж усіх великих церковних празників, адже у цей день Діва Марія дізналась, що стане Матір'ю Божого Сина.

Також читайте Картинки-привітання з Благовіщенням-2021: вітання зі святом від щирого серця

Згідно до переказів, до Марії-Діви прийшов Архангел Гавриїл і приніс благу звістку, що вона народить Спасителя. Ангел подарував їй білу лілію й промовив: "Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками. І благословен плід лона Твого!"


Католицьке Благовіщення 2021

Окрім білої пахучої лілії, символом Благовіщення є білий голуб. Він означає не лише мир, а й чистоту та гарні новини. Також, вважають, що особливе значення має синій колір, адже саме він був улюбленим у Богородиці, тому в цей день на святкові Служби Божі священники одягають блакитні ряси.

Так, як це свято є одним із 12 найбільших у християнстві, то у цей день є безліч прикмет і заборон. Кажуть, що на Благовіщення земля відпочиває, тому в жодному випадку не можна її торкатися. Прикмети кажуть, що у це велике свято птахи навіть не в'ють свої гнізда.

Що не можна робити на Благовіщення

  • На Благовіщення суворо заборонено займатися будь-якою роботою.
  • Також існує така засторога, що у це свято не можна нікому нічого давати з дому, адже разом і з позиченими речима, ви віддасте добробут і достаток.
  • Ще в давнину на Благовіщення існувала прикмета: "Птах гнізда не в’є, дівчина коси не плете". Це означає, що цього дня заборонені будь-які маніпуляції з волоссям. Його не можна ні стригти, ні фарбувати.


Благовіщення католиків 2021 святкують 25 березня

  • Не гнівайтесь і не сваріться ні з ким сьогодні.
  • У таке велике свято заборонено вживати алкоголь.
  • Благовіщення – день благої звістки, тож не сумуйте і не плачте нині.
  • Також сьогодні не дозволяється ходити на кладовище.