Хоч весь світ вже відсвяткував Новий рік й увійшов у 2021 рік, китайський народ ще готується зустріти це свято. Така відмінність полягає у тому, що вже декілька століть поспіль у Китаї відзначають Новий рік за місячно-сонячним календарем. Дата святкування щорічно відрізняється і визначається положенням Місяця.

До теми Новий рік Білого Металевого Бика 2021: що від нього чекати

Коли зустрічати Китайський Новий рік: дата

Як правило, це свято зустрічають в період між 21 січня і 20 лютого. Цьогоріч, згідно до циклу Східного гороскопу, 2021 рік стане роком Білого Металевого Бика і для жителів Китаю він настане 12 лютого, у п'ятницю. Святкування в країні триватимуть з 12 по 27 лютого. Офіційні вихідні на Новий рік у Китаї довші, ніж в Україні, тож китайці відпочиватимуть цілий тиждень – з 12 по 18 лютого.

Китайський Новий рік дата
Китайський Новий рік: дата

Історія Китайського Нового року

Китайці називають свій Новий рік "Нянь", що в перекладі означає "рік". Вважалось, що Нянь був страшним чудовиськом, який жив у морських глибинах і періодично, як раз напередодні Нового року, вибирався на сушу й поїдав всіх, хто траплявся йому на шляху. Люди боялися Няня, жертвували йому їжу, а самі ховалися, аби монстр нікого не знайшов.

Історія Китайського Нового року
Історія Китайського Нового року

Проте, знайшовся старий жебрак, який вирішив врятувати людей від Няня. Він прикрасив червоною фарбою двері свого будинку, сам убрався у яскравий червоний одяг, взяв ліхтар і хлопавки з бамбука та влаштував такий неймовірний шум, що до смерті налякав чудовисько. Відтоді, у китайців збереглася традиція шумно і весело зустрічати Новий рік, а обов'язковим атрибутом цього свята стали вогонь, ліхтарі і червоний колір.

Як святкують Китайський Новий рік

У перший ж день Китайського Нового року прийнято ставити в окрему тарілку трохи їжі, аби задобрити Няня. У це свято за одним столом збирається уся родина. Застілля обов'язково повинно бути багатим, щоб наступний видався вдалим і всі члени сім'ї почували себе добре. Тож, за звичаєм, на святковому столі мають бути м'ясні, рибні, курячі страви, багато рису, а також цзяоцзи – традиційні китайські пельмені.

У китайців це свято є одним із найочікуваніших в році, тож святкують його увесь тиждень. Заведено ходити в гості до сусідів, родичів і друзів, а збираючись на таку гостину, треба подарувати господарям мандарини, адже вони є символом достатку.

Як святкують Новий рік у Китаї
Як святкують Новий рік у Китаї

Завершують святкування Нового року гучними феєрверками. Китайський народ вірить, що це відлякає злих духів й вони ніколи не переступлять поріг їхнього будинку впродовж року.