Медовий Спас має декілька назв – хтось називає його Маковим, а хтось Водяним. Назва "Маковій" походить від вшанування церквою братів Маковеїв, котрі були мучениками й загинули за свою віру. Водяним же Спас нарекли через традицію освячувати воду у цей день. Згідно з переказами, колись у візантійському Константинополі лютувала епідемія, тоді священники вирішили освятити воду містян Животворящим Хрестом. Після освячення вода очистилась й епідемія завершилась.

До слова Зичимо Божої ласки: картинки-привітання з Медовим Спасом 2021

Традиційно, на Медовий Спас у церквах проводяться великі Служби Божі, де віряни мають змогу освятити маковійки – букети з маку і квітів, продукти бджільництва та воду.

Що не можна робити на Медовий Спас-2021

  • На Медовий Спас не можна галасувати й влаштовувати вечірки.
  • Сувора заборона на Медовий Спас стосується прибирання та рукоділля.
  • У народі вірять, що у це свято не можна відмовляти у милостині. Спеціально на Медовий Спас люди освячували баночку меду, яку потім залишали у храмі, для того, щоб знедолені також могли поласувати солоденьким.

Що не можна робити на Медовий Спас 2021
Що не можна робити на Медовий Спас 2021 / Фото Pexels

  • Так, як на Медовий Спас припадає перший день Успенського посту, то варто утриматись від жирної їжі. Дозволяється вживати лише неприготовану рослинну їжу – сирі фрукти і овочі, сухофрукти, горіхи, мед, а також хліб.
  • На Медовий Спас заборонені будь-які сварки і конфлікти.
  • Стосовно освячення продуктів у церкві також є певні заборони. У кошик не можна класти алкоголь, м'ясні вироби та гроші.