Православні віряни відзначатимуть Різдвяний піст з 28 листопада по 6 січня. Загальна тривалість посту складає 40 днів, що є доволі символічним. Саме число 40 має сакральне значення для християн: сорок років Мойсей водив єврейський народ пустелею, сорок діб Ісус постив у пустелі перш ніж показати себе світові і почати служити людям, сорок днів воскреслий Спаситель ходив між людей до свого Вознесіння.

Також Вихідні у грудні-2021: скільки днів українці відпочиватимуть в останньому місяці року

Різдвяний піст – є останнім постом у році, тож він має своє особливе значення. Під час нього люди намагаються максимально очистити свою душу і тіло, аби з честю зустріти народження Христа.

Що потрібно робити у переддень Різдвяного посту

  • В останній день перед Різдвяним постом необхідно очистити свою свідомість і свій простір від зайвого. Подумайте над життєвими пріоритетами, перегляньте своє спілкування з людьми й чи приносить воно вам позитивні емоції.
  • Помоліться за вдале проходження посту й попросіть у Господа дати вам наснаги й мотивації змінювати себе до кращого.
  • Простіть всі образи. Нехай все погане залишиться позаду й дозволить вам легше рухатись уперед.
  • У переддень Різдвяного посту намагайтесь зробити як найбільше добрих справ.

Переддень Різдвяного посту що можна і не можна робити
Переддень Різдвяного посту-2021: що можна і не можна робити / Фото Pixabay

Що не можна робити у переддень Різдвяного посту

  • Не сваріться ні з ким, особливо з ріднею. Якщо ви відчуваєте, що у вас назбиралась злість – "викиньте" її на прибирання чи займіться улюбленою справою, аби заспокоїтись. Лише тоді можна поспілкуватись із рідними і без "гарячковості" пояснити, що змусило вас так почуватись.
  • Утримайтесь від гучних гулянь чи вечірок. Цей день потрібно провести в абсолютному спокої, аби налаштувати себе на піст.
  • Не сумуйте. Прийдешній піст – це гарна можливість зрозуміти себе як християнина. Тож, потрібно тішитись життю і дякувати Богові за нього.