Страсна п'ятниця – найсуворіший день Страсного тижня, адже у цей день завершилось земне життя Ісуса Христа, яке він приніс у жертву, аби врятувати людський рід. Проте, навіть вмираючи на хресті, Спаситель молився за всіх людей, включаючи тих, хто його розіп'яв. Ісус промовив ті легендарні слова, які чітко означили неусвідомленість та абсурдність в людській натурі: "Отче, прости їм, бо не знають, що роблять".

Також читайте Святкуватимемо вдома: Садовий розповів, чому у Львові на Великдень не буде масових заходів

Що не можна робити на Страсну п'ятницю

У цей скорботний день дуже важливо дотримуватись посту. Рекомендовано взагалі відмовитись від їжі. Лиш ввечері, після виносу плащениці, можна дозволити собі шматочок хліба й склянку води.

Що не можна робити на Страсну п'ятницю
На Страсну п'ятницю треба дотримуватись посту

У цей день заборонено виконувати будь-яку роботу – не можна ні шити, ні різати, ні прибирати. Слід завершити усе прибирання у Чистий четвер. Не можна працювати і на землі. Вірять, якщо посіяти чи посадити рослину у цей день, то вона захворіє і не дасть плоду.

Для того, щоб не втратити красу, жінкам не рекомендують робити косметичні процедури чи підрізати волосся. Не можна веселитись, танцювати і співати. Вважали, хто у цей день буде радіти, той весь рік буде плакати й побиватись.

Що можна робити у Страсну п'ятницю

У цей день обов'язково треба відвідати храм. У Велику п'ятницю Божественна літургія не правиться, натомість читається Євангеліє про Страсті Христові. У середині дня відправляється вечірня, на якій до вірян виносять плащаницю.

Що можна робити на Страсну п'ятницю
Що можна робити на Страсну п'ятницю

Зі служби додому треба принести дванадцять церковних свічок. Потрібно поставити їх у тому місці, де у вас стоять ікони і дати догоріти до кінця. Вважають, що ці свічки наповнять будинок сильною позитивною енергетикою і захистять родину від бід.

Виникають протиріччя стосовно того, чи треба випікати паски у п'ятницю чи краще перенести цю справу на суботу. Одні прикмети стверджують, що паска, спечена у Страсну п'ятницю не зіпсується й ніколи не покриється цвіллю. Інші ж заперечують таке і кажуть, що випічка не вдасться, адже у цей святий день не можна займатись кухонними справами.