Багато кому поняття "Нового року" асоціюється зі сніжною зимою, мандаринами й шампанським, проте для юдеїв це свято набуло іншого сенсу. Єврейський календар базується на сонячно-місячних фазах, що відрізняє його від інших, тож і свята у ньому будуть розміщенні по-іншому. Рош га-Шана іудею святкують два дні поспіль в осінній місяць тішрей.

До слова Вересень-2021: скільки вихідних українці отримають у першому місяці осені

Традиції Рош га-Шана-2021

Єврейський народ святкує Рош га-Шана на честь завершення творення Всесвіту Господом. Всевишній створив людину й допрацював основні деталі світу, а потім довірив свій витвір людям й наказав їм вдосконалювати й берегти його творіння.


Єврейський Новий рік-2021: традиції / Фото Pexels

Сама назва свята дослівно перекладається з івриту, як "Голова року". Важливо розуміти, що окрім самого святкування, Рош га-Шана є також днем ​​Великого Суду. Єврейський народ вірить, що у цей особливим період Господь зважує всі добрі і погані вчинки людини, і таким чином визначає їй вирок на наступний рік. Тож, аби Бог був милосердним, юдеї багато моляться і щиросердечно каяться у своїх гріхах.


Традиції Рош га-Шана / Фото Pexels

Святкування Рош га-Шана заведено розпочинати з урочистих богослужінь, яких є три – ранішнє, денне та вечірнє. Кожне богослужіння супроводжується трублінням у шофар, адже так юдеї закликають всіх оглянутись назад на свої гріхи й проаналізувати всі вчинки.

В Ізраїлі свято Рош га-Шана відзначають на державному рівні. Тож усі послідовники іудаїзму у цій країні отримають два додаткові вихідні.

Що не можна робити у свято Рош га-Шана-2021

  • Згідно з традиціями, у новий рік всі юдеї мають увійти з чистою душею й помислами. Тож у період Рош га-Шану всі віряни відмовляються від негативу й злих думок.
  • Стосовно святкового столу на Рош га-Шана також є деякі заборони. До прикладу, не можна готувати кислі чи гіркі страви, адже тоді весь наступний рік пройде зі сльозами й нещастями.
  • Не можна тримати образ чи зла на інших людей. Пробачити і відпустити все зло, що вам скоїли буде найвищою мудрістю.
  • На Рош га-Шана заборонено сумувати. Обов'язковою умовою цього свята є веселощі, тож не тримайте в голові тривогу й сум.
  • Не можна палити.