Святкування Благовіщення сягає сивої давнини. Згідно до Біблії, Діву Марії навідав Архангел Гавриїл і приніс благу вість про те, що скоро вона стане Матір'ю Божого Сина. Усвідомивши свою місію на Землі, Марія покірно прийняла цю звістку і дар, який дав їй Господь.

До речі Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою: якою є історія великого свята Благовіщення

Що не можна робити на Благовіщення

На Благовіщення запроваджено дуже багато заборон, так як це шановане і велике свято. У народі стверджують, що цього дня земля відпочиває, тому в жодному випадку не можна її торкатися. За повір'ям, у це велике свято птахи навіть не в'ють свої гнізда.

Однак, є легенда, що єдина зозуля не прислухалась до цього правила та не святкувала Благовіщення. Вона почала вити гніздо, тож за це її покарав Бог. Дотепер вона немає власного гнізда, а свої яйця підкидає у гнізда інших птахів.


Що не можна робити на Благовіщення

​Актуально Картинки-привітання зі світлим святом Благовіщення-2021

  • На Благовіщення суворо заборонено працювати й займатись хатніми справами. Особливо не дозволяється шити, прясти та в'язати. Вважають, якщо знехтувати цими заборонами, то можна позбавити себе щастя.
  • У цей великий день не можна ображатись, сваритись та лаятись.
  • Не варто на Благовіщення ходити у ліс. Вірять, що у цей час прокидаються від сплячки усі змії, жаби та вужі, тож краще не наражати себе на небезпеку.
  • Не зичте нікому грошей на Благовіщення, але якщо у вас попросять милостиню, то обов'язково подайте.
  • Утримайтесь від вечірок і гучних святкувань сьогодні. Також, краще не вживати алкоголь і не палити.
  • Дівчатам забороняється підстригати та фарбувати волосся.