Пам'ять святого Георгія вшановують ще й навесні – 6 травня. Натомість день вшанування 9 грудня називають Холодним Георгієм. Це свято встановили на честь освячення церкви великомученика Георгія у Києві в 1051 році. Зазвичай, в подію проводять святкові Літургії, де люди просять у святого гарної долі.

Важливо Різдвяний піст 2021-2022: календар харчування на кожен день

Також вважають, що Георгій Побідоносець допомагає у боротьбі з ворогами рідної землі. Тож у цей день священники молитимуть великомученика за цільність нашої держави й звільнення її кордонів від російських загарбників. Не забудьте долучитись до цієї молитви.

Хто такий Георгій Побідоносець?

Святий Георгій народився у III столітті в Каппадокії (територія сучасної Туреччини). Відомо, що він мав знатне коріння. Батько святого був відомим римським воєначальником, але його прирекли до смерті через віру у Христа. Тож вихованням хлопчика займалась мати, яка й навчила його християнських цінностей.

Пізніше, Георгій виріс й став полководцем у війську імператора Діоклетіана, який, до слова, ненавидів християнство. Побачивши, що правитель веде політику гоніння, Георгій одразу відмовився від кар'єри й пішов з посту.

9 грудня день Георгія Побідоносця що не можна робити
День Георгія (Юрія) Побідоносця: історія свята

За такий вчинок Діоклетіан наказав не лише стратити святого, а й катувати. Перед тим, як померти Георгій зруйнував статую Аполлона, після чого ідоли в храмі почали падати. Дружина імператора просила святого пробачити Діоклетіанові все зло, що він вчинив. Проте, правитель наказав вбити і її.

Вбивство змія стало чи не найлегендарнішим подвигом Георгія Побідоносця. Поблизу Бейрута лютував страшний монстр, який нападав на людей і вбивав кожного, хто був на його шляху. Містяни домовились, що по черзі віддаватимуть своїх дітей лихому змію, аби він не знищив весь народ.

9 грудня свято Георгія Побідоносця
Георгій Побідоносець вбиває змія

Ця черга дійшла й до доньки місцевого правителя. Вона прийшла на місце, де її мав забрати змій та дуже плакала. Тоді й дівчині з'явився святий Георгій. Він велів їй бігти додому, а сам вбив злощасну істоту своїм списом.

Що не можна робити у День Георгія Побідоносця

  • Цього дня не відмовляйте у допомозі рідним. Можливо, зовсім скоро вам знадобиться їхня порада.
  • У свято заборонено святкувати весілля й хрестити дітей.
  • Пам'ятайте, що зараз період Різдвяного посту, тож не влаштовуйте вечірок.
  • Не відправляйтесь у далеку дорогу на Георгія.
  • Не лайтесь у свято і нікому не брешіть.
  • Наші предки не ходили на полювання у цей день, адже вважали, що на них можуть напасти вовки.