Свято Івана Купала є своєрідним синтезом язичницької і християнської культур. Цей день відомий своїми яскравими традиціями й цікавими обрядами, ритуалами. Люди вірили, що на Івана Купала духи землі, води та вогню говорять з людьми, і це може їм як і нашкодити, так і дати невичерпні сили та прихильність природи.

Також читайте Чудові картинки-привітання з Днем Івана Купала 2021

Що не можна робити на Івана Купала 2021

  • Наші предки вважали, що на Івана Купала уся нечисть починала прокидатися, тож постійно треба було бути насторожі. У купальну ніч не можна було засинати, адже за повір'ям у цей час в будинок може зайти нечиста сила.
  • Цього дня також не можна підіймати знайдені гроші, хоч би яка сума не була. Вірили, що такі кошти є завороженими і вони принесуть в дім біду.


Івана Купала 2021: традиції та що не можна робити у цей день

  • Вважається, що в ніч з 6 на 7 липня варто триматися якомога далі від води вагітним, дітям та людям літнього віку. Кажуть, що водяна нечисть може їм нашкодити.
  • На Івана Купала багато традицій і обрядів зв'язано з водою, однак сьогодні з нею треба бути обережнішим. У ніч на Купала не варто купатись, адже русалки чи водяник можуть затягнути під воду. Заходити у водойму дозволяється лише на світанку або до сходу сонця.

​Актуально Ти пливи, пливи, віночку: прикмети і як плести вінок на Івана Купала

  • Через купальське вогнище не можна перестрибувати з будь-ким. Це потрібно зробити лише зі своєю коханою людиною.
  • Також на Купала існують суворі заборони стосовно тварин – їх не можна бити.